Publikacja

Referaty złożone do druku, pozytywnie zaopiniowane przez recenzentów, zostaną opublikowane w wieloautorskiej monografii (wersja polskojęzyczna lub anglojęzyczna), bądź też w czasopismach pedagogicznych. W zależności od tego, gdzie planują Państwo zamieścić swój tekst, prosimy uwzględnić odpowiednie wymogi redakcyjne. W przypadku czasopism konieczne wskazówki i zalecenia odnajdziecie Państwo na stronach internetowych:

Osobom zainteresowanym wydaniem swoich tekstów w recenzowanej monografii, oraz tym których teksty nie zostaną zakwalifikowane do opublikowania w czasopismach, podajemy kryteria redakcyjne:

  • plik tekstowy w formacie *doc lub *docx (MS Word 2003 lub nowszy),
  • czcionka 12 punktów Times New Roman, justowanie tekstu dwustronne,
  • tytuł czcionką 14 pkt, wytłuszczony
  • podtytuły czcionką 12 pkt, wytłuszczone,
  • interlinia 1,5 wiersza,
  • marginesy: lewy i prawy 2,5 cm, góra i dół 2,5 cm,
  • przypisy wewnątrztekstowe,
  • zawartość i układ tekstu: imię i nazwisko autora, tytuł tekstu, słowa kluczowe
    w języku angielskim, streszczenie w języku angielskim, bibliografia w układzie alfabetycznym wg wzoru:

Brzeziński J., Kowalik S. (1993), Społeczne uwarunkowania diagnozy klinicznej, [w:] H. Sęk (red.), Społeczna psychologia kliniczna, Wydawnictwo PWN, Warszawa.

Urban B. (2000), Zaburzenia w zachowaniu i przestępczość młodzieży, Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, Kraków.

Wiatr M. (2004), Rodzina z dzieckiem niepełnosprawnym – w poszukiwaniu teorii, „Auxilium Sociale”, nr 3/4.

W przypadku powoływania się na stronę internetową, należy podać autora, datę i tytuł publikacji (jeśli są znane), oraz adres strony i datę dostępu:

Głodkowska J. (2014), Być podmiotem i stawać się autorem swojego życia – paradygmat wsparcia w przygotowaniu osób z niepełnosprawnością do budowania własnej tożsamości i wzbogacania dobrostanu, http://cns.aps.edu.pl/media/639595/czlowiek_2014_04-26.pdf#page=29 (dostęp: 15.09.2017).

Gdy dane dotyczące autora i tytułu publikacji nie są znane zapis winien wyglądać następująco:

https://icf.org.pl/o-icf/2960-2/(dostęp: 13.09.2017).

Do tekstu prosimy dołączyć krótką informację o Autorze (stopień naukowy, afiliacja, zainteresowania naukowo-badawcze).

Istnieje możliwość składania do publikacji dwóch różnych tekstów (jednego w języku polskim i jednego w języku angielskim). Prosimy o profesjonalne przetłumaczenie prac na język angielski. Wymogi wydawnicze dla tekstów anglojęzycznych są takie same jak dla tekstów składanych do monografii polskojęzycznej.

Nieprzekraczalny termin nadsyłania tekstów do publikacji: 31 października 2017 r. Adres do korespondencji: wspieranie@up.krakow.pl